• Home
  • Niusy
  • Jannarelly Design-1 – nowa limitowana do 499 sztuk produkcja z Dubaju
Jannarelly Design-1 Drive unique 3,5 V6

Jannarelly Design-1 – nowa limitowana do 499 sztuk produkcja z Dubaju

Jannarelly – Drive unique

Filozofia ’60 throwback

W czasach gdy umiejętność prowadzenia samochodu niedługo nie będzie potrzebna, Jannarelly gwarantuje czystą przyjemność z jazdy i doświadczenia godne prawdziwych entuzjastów motoryzacji.

Design-1 to samochód produkowany ręcznie, dostępny w 3 wariantach – coupe, roadster i aero. Limit 499 sztuk sprawia, że jest wyjątkowy i unikalny. Inspiracją producenta są kształty samochodów wyścigowych z lat 60 połączone z nowoczesną technologią jutra.

Wyjątkową markę tworzy dwóch ludzi - Anthony Jannarelly, projektant samochodowy, który pracował dla W Motors przy projektach Lykana i Fenyr Supersport, a także współpracował przy Zarooq Sand Racererze. Tam poznał pasjonata motoryzacji, producenta łodzi i eksperta od materiałów z kompozytów, Frederica Juillota. Połączenie wspólnych pasji i sił dało w efekcie markę Jannarelly skoncentrowaną na motoryzacyjnych emocjach.

Co dokładnie dostaje klient? Przede wszystkim niską masę własną zamkniętą w niecałych 4 metrach nadwozia (3860mm). Silnik dopasowany do potrzeb entuzjastów, czyli wolnossącą, nissanowską jednostkę 3,5 V6. Jeśli chodzi o napęd to inaczej być nie mogło - klasycznie RWD z LSD oraz 6 biegowy manual (opcjonalnie automat). Na uwagę zasługuje podejście do czerpania przyjemności z jazdy, czego wynikiem jest brak kontroli trakcji w standardzie. Dla chętnych jest to wyposażenie dodatkowe, choć wątpię, aby wielu decydowało się na ten ruch. Za hamowanie pojazdu odpowiadają hamulce marki Wilwood z 4 tłoczkowymi zaciskami na przodzie i 2 na tylnej osi. Całość porusza się na 16 calowych felgach i oponach Toyo R888. Większość samochodu wykonana jest z lekkich kompozytów i włókna węglowego. Wewnątrz nie znajdziesz radia czy klimatyzacji, tylko pure pleasure z jazdy.

Dane techniczne | Cena | Osiągi

3,5 NA V6

325 KM

371 Nm

0-100 kmh – 3,9 s

Vmax – ca. 220 kmh

Waga 810 Kg

Cena w UK - 86.000 funtów