• Home
  • Niusy
  • Lexus LY 650 to superluksusowy jacht dla najbogatszych

Lexus LY 650 to superluksusowy jacht dla najbogatszych

Lexus zorganizował światową premierę swojego pierwszego luksusowego jachtu o nazwie LY 650. Jego debiut miał miejsce w mieście na Florydzie nad Oceanem Atlantyckim – Boca Raton.

LY 650 stanowi ucieleśnienie wyzwania, przed jakim stanął Lexus wychodząc poza swoją strefę komfortu, podejmując się jako producent samochodów stworzenia innowacyjnego i zapewniającego masę wrażeń jachtu. Łódź oparto na koncepcyjnym modelu Sport Yacht Concept, zaprezentowanym w styczniu 2017 roku, który zresztą został bardzo pozytywnie przyjęty. LY 650 wyróżnia się wyjątkową stylistyką i doskonałymi parametrami. Lexus, aspirujący do miana prawdziwie luksusowej marki lifestyle’owej, połączył zaawansowaną technologię i rzemiosło, aby zapewnić niezastąpione doświadczenie pobudzające zmysły i przewyższające oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Flagowy jacht LY 650 to namacalny dowód na to, jak producent dba o jakość i szczegóły w każdym najmniejszym detalu.

Kształt kadłuba, duża objętość rufy i inne elementy, oprócz pięknych zaokrąglonych linii, nadają LY 650 bezprecedensową i charakterystyczną stylizację zewnętrzną. Współpraca z włoskim studiem projektowym Nuvolari Lenard zaowocowała zaawansowanym projektem i wygodną przestrzenią życiową, która jest przykładem wysokiej jakości w każdym detalu. Co więcej, jacht Lexusa korzysta z bardzo sztywnego kompozytowego kadłubu, wykonanego z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi i szklanymi, opracowanymi wspólnie z Marquis Yachts LLC. Dodatkowo, LY 650 jest wyposażony w LY-Link, zaawansowaną technologię łączności dla łodzi, zapewniającą masę informacji w czasie rzeczywistym oraz kontrolę nad róznymi funkcjami jachtu.

Lexus LY 650 – wysoka jakość wykonania

LY 650 został zbudowany we współpracy z rzemieślnikami Marquis Yachts we wsi Pulaski, w stanie Wisconsin, USA. Wraz z rozpoczęciem produkcji LY 650, Marquis Yachts zastosował słynny rozwiązania Toyoty w swoich procesach produkcyjnych w celu poprawy wydajności produkcji i jakości. Nowy jacht pojawi się na międzynarodowych targach jachtowych Fort Lauderdale na Florydzie, które będą miał miejsce w dniach od 30 października do 3 listopada 2019 roku.

Dyrektor ds. marki Lexus i prezes Toyota Motor Corporation, Akio Toyoda, skomentował to wydarzenie: 

LY 650 symbolizuje wyzwanie podjęte przez Lexusa, który aspiruje do miana prawdziwie luksusowej marki lifestylowej, wychodzącej poza produkcję samochodów. Zespół współpracujący pomiędzy Toyotą a Marquis Yachts wprowadził system produkcyjny Toyoty do zakładu wytwarzającego łodzie w celu poprawy wydajności i jakości. Pozwoliło to na urzeczywistnienie filozofii Lexusa „CRAFTED”, która zakłada skrupulatną dbałość o szczegóły. Z niecierpliwością oczekuję, że zaawansowany, wysokiej jakości jacht LY650 zaprezentuje swoje piękno na oceanach całego świata. Jako firma zajmująca się mobilnością, poszukujemy nowych możliwości, nawet na morzu.

Jacht LY 650 zachowuje żywą formę i piękne zaokrąglone linie koncepcji modelu Lexus Sport Yacht Concept i jest zarówno elegancki, jak i sportowy. Jego mocny i wyrazisty łuk oraz dynamiczny kadłub, charakteryzujący się jedną z najszerszych belek w swojej klasie, robią spore wrażenie, tak samo jak nisko poprowadzona linia dachu przywodząca na myśl nadwozie coupe. Prezentowany na zdjęciach egzemplarz dodatkowo wyróżnia się opcjonalną dwukolorową stylistykę, podkreślającą jedyną w swoim rodzaju formę i powielającą cechy stylistyczne konceptu z 2017 roku. Metaliczne akcenty na dziobie, bocznych oknach i wloty powietrza w kształcie litery L tworzą ikoniczny obraz jachtu Lexus.

Wnętrze łączy zaawansowany design i omotenashi (japońska gościnność, która szczerze i serdecznie antycypuje i zaspokaja potrzeby ludzi) w dążeniu do wysokiej jakości, która jest charakterystyczna dla Lexusa. Zastosowane krzywe linie oraz kreatywne oświetlenie mają zapewniać komfortowe samopoczucie.

We wnętrzu znajdziemy salon z dwoma fotelami i dużych rozmiarów kanapą. Poniżej zagospodarowano trzy eleganckie miejsca do spania, dysponujące ponad dwoma metrami przestrzeni nad głowami. 

Wyjątkowe osiągi i cisza pasujące do morskiego okrętu flagowego

Aby osiągnąć niesamowite osiągi Lexusa, LY 650 został starannie zaprojektowany i skonstruowany tak, aby zapewnić zarówno komfort podróży, jak i dynamiczną reakcję na ster w każdej sytuacji.

Układ napędowy jest wyposażony w dwa silniki Volvo Penta® IPS (1350/1200/1050). Dzięki połączeniu z unikalnym kształtem kadłuba podwodnego, uzyskanym dzięki zastosowaniu modułu dynamiki płynów obliczeniowych, Lexus był w stanie osiągnąć nie tylko wysoką wydajność i niskie zużycie paliwa, ale także wyjątkową stabilność i zwrotność. LY 650 posiada również szereg funkcji wspomagania podróży, w tym sterowanie dżojstikiem, utrzymywanie stałej pozycji na morzu oraz funkcję automatycznej klapki.

Podwodny kadłub wyprodukowanego ze wspomnianego wcześniej CFRP, co zapewnia lekkość i wysoką sztywność, przyczyniając się do niezwykłych osiągów przy dużych prędkościach. Płyty warstwowe o doskonałych właściwościach dźwiękochłonnych są stosowane w ścianach głównych, aby zapewnić wyjątkowy spokój podczas podróży.Niezwykłe doznania dla użytkownika, stworzone dzięki zaawansowanej technologii.

LY-Link, zaawansowana technologia łączności dla łodzi, udostępnia i dostarcza różne informacje w czasie rzeczywistym. Technologia ta może być wykorzystywana do monitorowania statku i wysyłania powiadomień za pośrednictwem wiadomości tekstowych w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Zwiększa również wygodę, umożliwiając użytkownikom zdalne włączanie i wyłączanie różnych elementów, jak system klimatyzacji jachtu i oświetlenia za pośrednictwem smartfonu.

Dostępny na zamówienie system dźwięku przestrzennego Mark Levinson® Surround Sound System z systemem subwoofera tworzy w salonie wciągającą przestrzeń akustyczną przypominającą salę koncertową.

Za wytwarzanie LY 650 jest odpowiedzialna ekipa znakomicie wykwalifikowanych rzemieślników Marquis Yachts w Wisconsin. Ich bogate doświadczenie i rzemiosło „takumi” są widoczne w każdym ręcznie formowanym, malowanym na zamówienie kadłubie, który jest tworzony z dużą precyzją, jaką stosuje się także w procesach obróbki i spawania. Precyzyjnie wykonane detale są widoczne w wykonanych na zamówienie armaturach pokładowych ze stali nierdzewnej.

Jacht trafi do sprzedaży 30 października 2019 roku. Jego wymiary zewnętrzne wynoszą 19,94 metra długości, 5,76 metrów szerokości. Każdy z dwóch silniki Volvo generuje moc od 1050 do 1350 KM, w zależności od wariantu. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 4012 litry.