• Home
  • Niusy
  • Nadchodzący król – Lexus LC F 4.0 V8 Twin-Turbo
Lexus LC F 4.0 V8 Twin Turbo render

Nadchodzący król – Lexus LC F 4.0 V8 Twin-Turbo

Czekałem na taką informację. Cieszy mnie fakt, że w obliczu ciężkich czasów dla motoryzacji są podejmowane decyzje uszczęśliwiające klientów i zainteresowanych. Dla mnie w tym roku jedną z ciekawszych informacji była ta odnośnie Toyoty – wprowadzenie na rynek sportowych odmian niemal każdego modelu. Toyota z nudnej (przynajmniej dla mnie) marki zaczyna przebijać się na coraz wyższe pozycje w moich osobistych rankingach.

Zdecydowanie wisienką na torcie jest decyzja nowego prezydenta Lexusa, Koji Sato, odnośnie nowych modeli z rodziny „F” w gamie samochodów. Nie chodzi absolutnie o F-Sport, tylko o czyste F. Dotychczas było w modelach IS F, a aktualnie RC F i całkiem niedawno GS F. Ten ostatni zniknął z europejskiego rynku, nad czym szczerze ubolewam.

Od dłuższego czasu krążą plotki o pojawieniu się wersji F topowego modelu Lexusa LC. Przesuwanie terminu premiery, spekulacje dotyczące danych, które chyba w końcu się ustabilizowały - na ten moment można przyjąć poniższe za prawdziwe i bliskie finalnej wersji.

LC F będzie wyposażony w nową jednostkę, lżejszą od dotychczasowej pięciolitrowej V8. Podwójnie doładowane V8 o pojemności 4 litrów to pewnik.

 

Lexus LC F dane techniczne, cena

4.0 V8 Twin Turbo

650-670 KM - realny przedział

650 Nm

Cena wyjściowa poniżej 200.000 $

Spodziewany debiut - 2021-2022 rok

Konkurenci: Ferrari 488 GTB, Lamborghini Huracan i McLaren 650S