• Home
  • Niusy
  • Porsche 718 GTS otrzymał 4-litrowy silnik

Porsche 718 GTS otrzymał 4-litrowy silnik

Niemiecka firma ze Stuttgartu zaprezentowała swoje najnowsze dzieło – 718 Boxster i Cayman w wariantach GTS 4.0. Jak sama nazwa sugeruje, oba pojazdy napędzane są 4-litrowym silnikiem wolnossącym. 

718 GTS 4.0 – osiągi

W dobie downsizingu to ciekawe posunięcie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że modele 718 GTS dotychczas korzystały z 2,5-litrowego silnika 4-cylindrowego o mocy 365 KM. Najnowszy wariant dysponuje gromadką 400 KM i 418 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka współpracuje wyłącznie z 6-biegową skrzynią ręczną. Efekty robią wrażenie – sprint od 0 do 100 km/h trwa 4,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 293 km/h. 

Odmiany GTS zostały zaprojektowane z myślą o entuzjastach motoryzacyjnych i są standardowo wyposażone w pakiety polepszające osiągi, w tym sportowy układ wydechowy i sportowe zawieszenie PASM, obniżające prześwit o 20 mm. Korzystają także z dobrodziejstwa pakietu Sport Chrono i Porsche Torque Vectoring, czyli mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu. Wydajniejsze są także hamulce. Z przodu zastosowano nawiercane krzyżowo żeliwne tarcze o średnicy 350 mm, chwytane przez sześciotłoczkowe zaciski z czerwonym wykończeniem. Z tyłu zaś znajdziemy tarcze o średnicy 330 mm. Jeśli klienci uznają je za niewystarczające, mogą zdecydować się na opcjonalne hamulce ceramiczne. 

Pod względem wizualnym GTS 4.0 jest niemal identyczny do dotychczas produkowanych modeli o tej samej nazwie. Jedynymi wyróżnikami są czarne akcenty. Pod nadkolami znajdziemy 20-calowe felgi wykonane z lekkich stopów metali z czarnym satynowym wykończeniem, okalane przez wydajne opony. 

Wnętrze skrywa m.in. elementy z włókna węglowego, czarną tapicerkę z Alcantarą na siedzeniach i kole kierowniczym. Bardziej wymagający klienci mogą zdecydować się na najwyższej klasy system audio Bose i Burmester, jak również pakiet GTS Interior. 

718 GTS 4.0 – ceny

Oba modele trafią do sieci dealerskiej w Niemczech już w marcu 2020 roku. Ceny startują z pułapu 81 926 euro za 718 Caymana GTS 4.0 i 83 949 euro za 718 Boxstera GTS 4.0. Wkrótce ogłoszone zostaną ceny na pozostałych rynkach, w tym USA.

Więcej informacji na temat tych modeli, jak i pozostałej gamy Porsche, znajdziecie na oficjalnej stronie producenta – www.porsche.pl. Spośród ciekawszych propozycji znajdziemy: Macana Turbo 2020, Taycana Turbo S, Cayenne Coupe oraz nową 911.