• Home
  • Test Drive
  • Mercedes-Benz GLE400d Coupe 330 KM – Ogromne i luksusowe daily z funkcją bujania
Mercedes-Benz GLE 400d 330 KM

Mercedes-Benz GLE400d Coupe 330 KM – Ogromne i luksusowe daily z funkcją bujania

W 2007 roku pojawia się na świecie pierwszy przedstawiciel nowego gatunku SUV Coupe. Było to BMW X6 w około, którego było równie dużo kontrowersji jak niedawno w sprawie bobro-mordy w nowych BMW.
Ciekawe, bo patrząc z perspektywy czasu, BMW trafiło w teorii dziwnym tworem w gusta klientów. Dzisiaj większość liczących się marek premium posiada w ofercie nadwozie typu SUV Coupe.
Mercedes-Benz GLE Coupe jest jednym z najgroźniejszych konkurentów X6. Z czysto estetycznych względów nie zawahałbym się ani chwili jeśli na stole leżałyby kluczyki do obydwu samochodów.
W moim przypadku, to co widzicie na zdjęciach to uwielbiany i do tej pory najczęściej wybierany napęd z silnikiem wysokoprężnym. Tutaj pod oznaczeniem 400d znajduje się 330 KM pochodzących z 2.9 litrowej rzędowej szóstki. Mocny diesel w dalszym ciągu jest najlepszym kompromisem pomiędzy osiągami, a spalaniem.
Bardzo przyzwoite osiągi i 'teoretycznie' odpowiednie spalanie. Piszę 'teoretycznie' ponieważ, kolos ma prawie 5 metrów i waży 2,3 tony. Tu się nie da ekonomicznie.
Najlepszym gadżetem na pokładzie jest pneumatyczne zawieszenie, którego funkcja 'bujania' czyli uwalniania się z grząskiego terenu robi furorę, szczególnie stojąc na światłach lub w korku 😁😎
A tak na marginesie, Mercedes-Benz GLE to idealne rozwiązanie na daily, tym bardziej dla kogoś kto lubi dużo podróżować.
Z piórnikiem na dachu widziałbym Meśka do snowboardowych wyjazdów w Alpy 🏂
Po relację z jazd Mercedesem zapraszam na mój kanał Youtube, film zamieszczam poniżej.

Mercedes-Benz GLE 400d 4MATIC - 330 KM | 700 Nm

Dane Techniczne Mercedes-Benz GLE 400d 4Matic

Silnik: 2.9 R6
Moc: 330 KM
Moment obrotowy: 700 Nm
Przyspieszenie 0-100 kmh: 5.7 s (producent) | 6.7s (Racebox)
Masa własna: 2310 kg
Średnie zużycie paliwa : 8.7 L (producent) | 14-15 L (zmierzone miasto) | 8-10 L (zmierzone trasa)
Vmax - 240 kmh