• Home
  • Wehikuł Czasu
  • Tommykaira R Skyline R33 GT-R, jeden z 400 sztuk – jeden z 34 sztuk z pełnym pakietem tunera

Tommykaira R Skyline R33 GT-R, jeden z 400 sztuk – jeden z 34 sztuk z pełnym pakietem tunera

Tommykaira, to chyba jedna z najlepiej brzmiących nazw wśród firm tuningowych. Wzbudza moją dużą sympatię, z pewnością do tego przyczyniła się seria kultowych gier Gran Turismo, w których  były samochody tuningowane właśnie przez tą markę.

Ten konkretny TommyKaira R jest limitowaną do 400 sztuk wersją Nissana Skyline R33 GT-R. Tylko 34 sztuki spośród nich były wyposażone w pełen pakiet tuningowy, który zawierał – 18’ specjalne rzadkie felgi z katalogu tunera, pełen body kit, nowe Ecu, turbo, intercooler, wentylator, dolot, sprzęgło, pełen customowy układ wydechowy, zawieszenie (ohlins) i rozpórki. Upgradey’y podnosiły moc z 320-330 do ponad 420 KM. Wnętrze również było pełne indywidualizmu, między innymi fotele, kierownica, specjalnie wyskalowane zegary obrotomierza do 10 tys. RPM, wskaźnik temperatury oleju, ciśnienia turbo oraz rozkładu momentu pomiędzy osiami.

Samochód ze zdjęć jest obecnie do kupienia w Japonii i jego stan określa się na bardzo dobry. Szperając trochę w internecie natknąłem się na artykuł, który mówi o dwóch małych problemach związanych z aukcją. Po pierwsze, ktoś zauważył na zdjęciach, że wentylator wygląda na standardowy z R33 GT-R. Druga sprawa, felgi ze zdjęcia nie są felgami z katalogu Tommykaira z lat 90’, tylko pięcioramiennymi felgami Nismo (swoją drogą wyglądają fantastycznie). Autentyczność aukcji jest do potwierdzenia, czy rzeczywiście jest to jeden z 34 egzemplarzy z pełnym wyposażeniem tuningowym Tommykaira. Jako ciekawostkę można uznać, że wartość tego pakietu w tamtych latach jest określona jako ekwiwalent 30 tys. euro na dzień dzisiejszy. Srogo!