• Home
  • Niusy
  • Lexus LC Convertible Concept oficjalnie

Lexus LC Convertible Concept oficjalnie

Japoński producent samochodów opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia koncepcyjnego Lexusa LC w odmianie kabriolet, na niedługo przed premierą, zapowiedzianą na targi motoryzacyjne w Detroit.

Jak twierdzi producent, zespół projektantów przyczynił się do ewolucji marki, tworząc LC w najbardziej zapierającej dech w piersiach formie. Auto stanowi jednocześnie rozwinięcie Coupe, które wyróżnia się własną, unikalną tożsamością. Potwierdzają to słowa Tadao Mori:

Koncept opiera się na unikalnym projekcie LC Coupe i na nowo definiuje go jako kabriolet przyszłości. Łączy on w sobie wszystkie najlepsze aspekty oryginalnego Coupe z dynamicznie wyglądającym kabrioletem. Wersja produkcyjna tego konceptu byłaby ekscytująca na wiele różnych sposobów. Auto oddziaływałoby na zmysły w sposób wyjątkowy i ekscytujący za każdym razem, gdy wsiądziemy za kierownicę, spojrzymy na dynamiczne linie, czy usłyszymy dźwięk silnika.

Lexus LC 500 Convertible mierzy 4770 mm długości, 1920 mm szerokości i 1340 mm wysokości, co oznacza, że względem Coupe jest dłuższy o 10 mm i 5 mm niższy. Rozstaw osi pozostał bez zmian i wynosi 2870 mm. Poza „uciętym” dachem, wersja „topless” wyróżnia się m.in. 22-calowymi felgami. Na zdjęciach prasowych dostrzeżemy płócienny dach w czarnym kolorze, kontrastujący z białym lakierem. Wnętrze za to pozostało bez wiekszych zmian względem wariantu Coupe.

Jeśli szukacie równe ekscytującego, dostępnego od ręki samochodu marki Lexus, powinniście zainteresować się modelem RC F, napędzanym 5-litrowym silnikiem V8 o mocy 463 KM.